„Mineralna wełna skalna to materiał unikatowy” – odc. 2
23 stycznia 2020
PETRALANA partnerem czasopisma „Domy drewniane”
20 lutego 2020
Pokaż wszystkie

ŚHP wspiera wydawnictwo dla dzieci

Śląski Holding Przemysłowy wsparł finansowo wydanie książeczki dla dzieci, która w prosty sposób opowiada o pracy w zakładzie przróbczym węgla. “Moja mama pracuje w kopalni” autorstwa Małgorzaty Król tłumaczy dziecięcym językiem m.in. skąd wzięły się pokłady węgla pod ziemią, dlaczego św. Barbara jest patronką górników i czym różni się orzech od groszku.

To już druga pozycja z cyklu „Moja mama pracuje w…” autorstwa Małgorzaty Król. Pierwsza poświęcona była pracy na kolei.

– To wnuczki mnie zainspirowały do napisania pierwszej książeczki. Zadawały konkretne pytania, na które nie chciałam odpowiadać w uproszczony sposób, w jaki często kolej pokazują animacje dla dzieci. Zależało mi na walorze edukacyjnym. Chciałam, aby książka pokazywała jak naprawdę wyglądają miejsca, o których rozmawiałyśmy – wspomina autorka. Pomysł na kontynuacją serii, przyszedł równie naturalnie: – Górnictwo jest mocno związane z transportem kolejowym, więc kiedy wnuczki zaczęły pytać o węgiel, znów zabrałam się za pisanie.

O wysoki standard edytorski zadbało grono osób skupionych wokół wydawcy – Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach. Ilustracje i skład książeczki wykonała rybniczanka Katarzyna Paleczna, a autorem zdjęć jest Paweł Bień.

Książkę w cenie 25 zł kupić można w GCK w Gorzycach przy ul. Mikołaja Kopernika 8 oraz w Rybniku, w księgarni Orbita przy Rynku 12. Nakład wynosi tylko pół tysiąca egzemplarzy. Partnerami wydania są spółki: Śląski Holding Przemysłowy, Petralana, MMG, Polska Grupa Górnicza i Imex Piechota.

 

.

Komentarze są wyłączone.