W Bytomiu-Bobrku powstanie Strefa Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej
30 czerwca 2021
Koksownia MMG sponsorem wyjątkowego meczu
27 września 2021
Pokaż wszystkie

Spotkanie ekspertów w sprawie uruchomienia terenów inwestycyjnych w Bytomiu-Bobrku

W czwartek, 29 lipca w Urzędzie Miasta w Bytomiu zespół ekspertów, składający się z reprezentantów miasta i przedsiębiorstwa MMG Sp. z o.o, uczestniczył w rozmowach dotyczących utworzenia Strefy Rozwoju Inwestycji i Aktywacji Zawodowej.

Tania energia

Na terenach po dawnej Hucie Bobrek w Bytomiu powstanie Strefa Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej. Pod koniec czerwca list intencyjny w tej sprawie podpisali Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia i Rafał Szostok, prezes MMG Sp. z o.o. Przewagą bytomskiej Strefy w walce o inwestorów będzie tania energia elektryczna i cieplna dostarczana ze zmodernizowanej koksowni.

Uzgodnienie priorytetów

Pierwszym krokiem po podpisaniu listu intencyjnego było powołanie zespołu ekspertów, składającego się z reprezentantów przedsiębiorstwa i miasta. W czwartek, 29 lipca w Urzędzie Miasta w Bytomiu zastępca prezydenta Michał Bieda, naczelnicy Wydziału Inżynierii Środowiska i Wydziału Strategii, Funduszy Europejskich i Obsługi Inwestora, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy i Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz przedstawiciele MMG Sp. z o.o., w tym Rafał Szostok, prezes zarządu, uczestniczyli w rozmowach dotyczących Strefy Rozwoju Inwestycji i Aktywacji Zawodowej. Celem zespołu ekspertów jest wypracowanie ramowych warunków współpracy, uzgodnienie priorytetów i kierunków działania, a także ustalenie harmonogramu i trybu pracy, w zakresie stworzenia i funkcjonowania Strefy Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej na terenach po dawnej Hucie Bobrek w Bytomiu.

Pierwsze spotkanie miało charakter organizacyjny. Zespół ekspertów będzie spotykał się regularnie.

 

Komentarze są wyłączone.