Stworzymy miejsca pracy dla uchodźców wojennych
24 lutego 2022
Pomoc Ukrainie
3 marca 2022
Pokaż wszystkie

AMBULANS ZAKUPIONY PRZEZ BYTOMIAN DLA DROHOBYCZA JUŻ W DRODZE NA POLSKO-UKRAIŃSKĄ GRANICĘ

Bytomianie po raz kolejny pokazali, że można na nich liczyć. W kilka dni udało się zorganizować zbiórkę i zakupić wart 37 tys. zł ambulans. Dzięki darowiznom od mieszkańców, Fundacja Petralana zakupiła specjalistyczny ambulans z wyposażeniem dla miasta partnerskiego Bytomia – Drohobycza. Ambulans pełen środków opatrunkowych i leków wyjechał dziś na przejście graniczne, gdzie prezydent Bytomia Mariusz Wołosz przekaże go merowi Drohobycza – Tarasowi Kuczmie.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom Bytomia, a także każdemu kto wsparł zbiórkę na rzecz zakupu ambulansu dla naszego miasta partnerskiego Drohobycza. Podziękowania kieruję również do Fundacji Petralana, która odpowiedziała na naszą prośbę i w ekspresowym tempie uruchomiła zbiórkę na rzecz zakupu ambulansu niezbędnego na Ukrainie – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. – Chcemy, aby jak najszybciej ambulans z wyposażeniem, zaopatrzeniem w leki i artykuły medyczne trafił do Drohobycza, dlatego po jego zakupie i przeglądzie technicznym natychmiast wyjechaliśmy w stronę polsko-ukraińskiej granicy, gdzie przekażemy go merowi Drohobycza – podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

W bytomskiej fabryce mineralnej wełny skalnej Petralana oraz w koksowni MMG od lat ramię w ramię z Polakami pracują Ukraińcy. W obliczu trwającej wojny nie tylko zorganizowaliśmy zbiórkę na ambulans, ale także zaoferowaliśmy miejsca pracy dla uchodźców – mówi Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji Petralana.

Na pomoc mieszkańcom Drohobycza i innych miast ukraińskich

Przypomnijmy, że o ambulans dla Drohobycza poprosił mer tego miasta Taras Kuczma w rozmowie z prezydentem Bytomia Mariuszem Wołoszem. W piątek, 25 lutego ruszyła zbiórka zorganizowana wspólnie przez Miasto Bytom i Fundację Petralana, dzięki której udało się zebrać ponad 50 tys. 503 zł, które przeznaczono na zakup ambulansu. W akcję włączyli się oczywiście mieszkańcy Bytomia, którzy nie tylko aktywnie wsparli zbiórkę, ale nadal przynoszą do lokalu w Bytomiu niezbędne artykuły, leki oraz sprzęt, które trafią również do Drohobycza.
<
Fundacja Petralana nadal prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz pomocy Ukrainie. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na zakup niezbędnych leków i środków opatrunkowych dla mieszkańców Ukrainy. Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w zbiórce prosimy o dokonywanie wpłat na konto Fundacji PETRALANA w PKO Banku Polskim na konto 25 1020 2313 0000 3802 0531 2709 z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.

Przypominamy także, że lokal w Bytomiu nadal prowadzi zbiórkę lekarstw przeciwgorączkowych, przeciwbólowych, na przeziębienia i biegunkę, szczególnie dla dzieci. Prosimy o lekarstwa nowe, nieotwarte, które można przynosić do lokalu w Bytomiu przy pl. Jana III Sobieskiego.

 

Komentarze są wyłączone.