ŚWIĘTO BYTOMIA
26 czerwca 2023
Fundacja Petralana z Medalem Miasta Bytomia za działalność społeczną
4 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Zmiany organizacyjne Petralana S.A.

Decyzją rady nadzorczej Petralana S.A. 20 czerwca 2023 r. nastąpiła zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Spółki Petralana S.A. Dotychczasowy Wiceprezes Zarządu Stanisław Churas objął obowiązki Prezesa Zarządu, na czas niezbędny dla przeprowadzenia procedury wyboru nowego Prezesa Zarządu. Stanisław Churas zastąpił Radosława Tumielewicza, który z kolei objął stanowisko dyrektora zarządzającego Koksowni Bytom Sp. z o.o. Obie firmy współpracują w ramach Śląskiego Holdingu Przemysłowego.

 

Petralana to w stu procentach polski producent mineralnej wełny skalnej. Fabryka firmy w Bytomiu istnieje od 2015 r. i wytwarza rocznie 44 tys. ton produktów sklasyfikowanych w grupach w zależności od aplikacji: Petralight, Petravent, Petrafas, Petraroof, Petratop, Petralamela oraz Petrapanel. Połowa z nich znajduje odbiorców na wymagających rynkach zagranicznych. Zakład zatrudnia łącznie ok. 180  pracowników.

 

Z Petralany do Koksowni Bytom

 

Od 2015 r. prezesem Petralany był Radosław Tumielewicz, który z końcem maja bieżącego roku objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Koksowni Bytom, zwiększając swój poziom zaangażowania w nadzór i realizację nowych inwestycji Koksowni.

Radosław Tumielewicz w dalszym ciągu pozostaje w strukturach Petralany, pełniąc funkcję dyrektora operacyjnego, wspierając firmę zarówno w obszarze działalności produkcyjnej jak i handlowej, a także biorąc czynny udział w tworzeniu strategii firmy.

 

 

Unikatowa przemysłowa symbioza

 

Petralana i Koksownia Bytom współpracują w ramach Śląskiego Holdingu Przemysłowego. Zakłady łączy unikatowa przemysłowa symbioza: linia technologiczna do  produkcji mineralnej wełny skalnej jest zasilana przez gaz koksowniczy będący odpadem w procesie produkcji koksu. To jedyne tego typu rozwiązanie w Europie.

Komentarze są wyłączone.